Ciekawe publikacje Buderus Serwis Warszawa

Sposoby na oszczędne ogrzanie domu kotłownią Buderus

2013-12-19 18:10:52, komentarzy: 0

Jeśli naszym zmartwieniem są nadmierne rachunki eksploatacyjne naszego domu to warto raz na zawsze rozwiązać ten problem. Najpewniejszym sposobem zmniejszenia ich do zera jest rezygnacja z dobrodzejstw technologicznych takich jak woda z wodociągu, kanalizacja miejska, oświetlenie terenu i wnętrza domu, z ogrzewania czy wywózki śmieci. Czy takie pomysły są  niedorzecznością czy też stana się praktyką i receptą na współczesne czasy gdzie za wszystko należy zapłacić. Eliminacja do zera kosztów to wspaniałe pomysły oferowane nam przez najnowsze technologie lub wymyślone i wprowadzone w życie przez pomysłowych mieszkańców podwarszawskich miejscowości.

Ciemnica, brak oświetlenia ulic i posesji w rezydencjonalnych podwarszawskich dzielnicach to rzeczywistość do której jesteśmy przyzwyczajeni i którą uznajemy za normę.

Dzisiejsza ustawa o opłatach za wywózke śmieci z prywatnych domów to nic innego jak reakcja władz na incjatywę mieszkańców aby nic nie płacić za wywóz śmieci i zamiast zamawiać ich usuwanie przez przeznaczone do tego firmy po prostu wynosili je z domów w reklamówkach i pozostawiali na chodnikach, drogach, czy też terenach leśnych w drodze do pracy czy też po prostu wyrzucano je z samochodów na pobocza dróg. 

Czy można zrezygnować z wody dostarczanej przez miejski wodociąg będac właścicielem wielkiej rezydencji w pobliżu stolicy ?

Ależ oczywiście, że tak.

Wystarczy za kilkaset złotych zakupić pompę np w Castoramie i wywiercić kilkumetrową studnie aby za darmo cieszyć sie wodą w naszym domu. Jeśli jej zapach, kolor czy też zapach pozostawia wiele do życzenia i to co płynie z kranów przypomina wodę ze ścieku co też jest jej najtrafniejszym określeniem, to przecież nic nie szkodzi, wystarczy skorzystać z jakiegokolwiek systemy oczyszczania wody. Prostego filtra czy też pseudooczyszczalni lub superamatorskiego odżelaziacza i już jesteśmy rozgrzeszeni, zrobiliśmy wszystko by rozwiązać nasz problem, oczywiście za niewielkie pieniądze.

Uspokajamy rodzinę, to co na świecie byłoby zbrodnią i kryminałem, trucicielstwem bo jak inaczej można nazwać wpuszczenie do instalacji domowej skażonej wody staje sie normą. I to normą dla zamożnych osób, właścicieli olbrzymich rezydencji czy też uroczych domków. Miłośników kontaktu z naturą i spokojnego zdrowego trybu życia.

Woda to temat pokrewny z koniecznością odprowadzania ścieków, kanalizacja miejska w gminach podwarszawskich to rzadkość a ta wybudowana ze środków unijnych to luksus na który stać nielicznych.Najchętniej budujemy szambo, betonowy pojemnik na fekalia potem  wystarczy go lekko rozszczelnić aby zanieczyszcznona woda mieszała sie w woda gruntową i wówczas zamawianie płatnych usług asenizacyjnych staje się zbędne. Znika nam kolejny rachunek eksploatacyjny,faktem jest, że woda którą czerpiemy z naszych "studni" miesza się z wodą z naszych szamb, jest tanio a to kochamy najbardziej. Super pomysłem są domowe oczyszczalnie ścieków, po prostu fekalia wpuszczamy do naszego ekologicznego naturalnego ogrodu, jest to wspaniały pomysł na który może wpaść tylko bardzo mądry człowiek. 

Największą zmorą jest jednak ogrzewanie, tu nie dokońca wszyscy są zgodni, nie będziemy go wyłaczać bo lubimy komfortowe ciepłe pomieszczenia.

Co do ciepłej wody do mycia sprawa jest bardzo prosta, tu możemy skorzystać z darmowej energii słońca.

Rachunek ekonomiczny jest prosty, udajemy się do najbliższej placówki banku, najlepiej którego misja jest ochrona środowiska a nie zarabianie na kredytach dla naiwnych ludzi i zapoznajemy się z programem dotacji na instalacje solarną dla naszego domu.

Po wypełnieniu sterty papierów i zapoznaniu się z wieloma prospektami niezrozumiałymi dla śmiertelnika a z których wynika, że ciepła woda będzie za darmo podpisujemy kolejną umowę kredytową na zakup systemu solarnego. Bank pożycza nam kwote kilkunastu tysięcy złotych na montaż kolektorów słonecznych i zbiornika solarnego. O tym, że musimy zrujnować dom, przebudować dach, gruntownie zmodyfikować kotłownię, zakupić nowe sterowniki do pieca Buderus nikt z lobby ekologicznego nas nie informował, nikt też nie informował nas, że w naszej strefie klimatycznej słońce świeci tylko w lecie i tylko w dzień. 

Ponieważ nie lubimy przyznawać się, że zostaliśmy nabici w butelkę, w koszmarnie drogi serwis nie mówiąc już o urządzeniach których działanie jest dla nas niezrozumiałe chwalimy sobie ten system, chwalimy się przed sasiadami i całym światem, że mamy solary i nas na nie stać. To prawda, pomysły ekologów są dla bardzo bogatych ludzi których stać na drogie fanaberie bycia ekologicznym, my musieliśmy wiąć na to kredyt to chyba do nich się nie zaliczamy. Nic nie ma za darmo, nikt nie da się oszukać, że bank podarował mam pieniądze, że nic nie zarabia na kredycie.

Czternaście tysięcy złotych to kwota rachuneku gazowego za wytworzenie ciepłej wody dla 4 osobowej rodziny przez piętnaście lat a taką sumę średnio płacimy za solary.

Z ogrzewaniem umiemy sobie poradzić, niektórzy przedsiębiorczy właściciele domów mają stosowne doświadczenia z zakresu ogrzewania domów wolnostojącym. Dobrym pomysłem jest kocioł na paliwo stałe, takie urządzenie pozwoli nam na olbrzymie oszczędności. Śmieci takie jak torby foliowe, opakowania, papier, kartony, stare buty, plastikowe zabawki nawek kawałki opon znakomicie ogrzeją nasz dom, zaletą stawał sie fakt uniknięcia upłat za wywózke takowych śmieci. W takim piecu można palić chrustem z lasu lub pozostałościami z budowy, starym drewnem lub innymi przedmiotami.

Kategorie wpisu: Oszczedzanie energii
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Buderus Serwis, Serwis Buderus, Buderus Serwis Warszawa, Serwis Buderus Warszawa

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych