Ciekawe publikacje Buderus Serwis Warszawa

Szczelność gazowa kotła kondensacyjnego Buderus - skuteczność czujki gazowej w kotłowni

2013-04-20 12:46:38, komentarzy: 1

Potrafimy dziś zadbać o wszystko, ale czy napewno ?

Przyzwyczailismy sie do korzystania z usług specjalistycznych serwisów, żyjemy bezpiecznie i wygodnie, a jednak........., czy obdarzamy wszystkich zaufaniem.

Niejednokrotnie, gdy dokonujemy przegladu czy naprawy naszego samochodu lubimy patrzeć mechanikowi na rece , czy oby na pewno dobrze wykonuje czynności przy naszym samochodzie a raczej .......  boimy się czy nie zostaniemy oszukani, wiele razy byliśmy zawiedzieni korzystając z usług różnych firm, czy też, kupowaliśmy różne towary, które okazywały sie niewarte swojej ceny, po prostu bylismy wprowadzani w błąd przez sprzedawcę czy tez po prostu nabijano nas w butelkę.

Cena, cennik  to przeważnie nas interesuje w momencie gdy poszukujemy usługi lub jakiegokolwiek towaru, poniekąd słusznie, po co przepłacać za produkty, które możemy nabyc za niższa cene, jest to prawdą w przypadku wielu produktów, najlepszym przykładem jest tu elektronika czy sprzęt AGD,  ale czy tak samo będzie w przypadku naszej kotłowni buderus i jej serwisu.

Powrócmy jednak do naszego bazowego problemu a mianowicie do naszego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa naszych bliskich, osób, które wspólnie z nami zamieszkują w pięknym domu . Niejednokrotnie nasze największe obawy budzi gaz, gaz, który może wybuchnąć, nasz strach i lęki podkreślają media, które co jakiś czas informują nas o katastofie czy o wybuchu gazu, który zniszczył budynek lub kamienicę. Takie informacje działają na naszą wyobraźnię i wzbudzają nasz lęk i strach o bezpieczeństwo nas i naszych rodzin. Czesto powodowani różnymi ludzkimi obawami decydujemy sie na zakup czujek gazowych i ich montaz w kotłowni Buderus, często podłaczamy je do systemu alarmowego co pozwala nam sie poczuc bezpiecznie.

Jak dziala zwykła czujka gazowa i czy uchroni nasz przed katastrofą czy będąc posiadaczen nowoczesnego pieca kondensacyjnego możemy spać spokojnie. Sprzedawcy, producenci , handlowcy zapewniają nas, że kocioł kondensacyjny należy do najbezpieczniejszych, ma zamkniętą komorę spalania, pobiera powietrze potrzebne do pracy  z zewnątrz a układ odprowadzenia spalin jest szczelny, rury spalinowe, montowane są przecież na uszczelki, czy może grozić nam niebezpieczeństwo............

Ustawa mówi o sprawdzeniu szczelności gazowej instalacji, ta ma być wykonywana raz w roku , zresztą niezależnie od przepisów i przeróżnych procedur gaz ziemny jest nawaniany silną substancją zapachową i w przypadku najmniejszej nawet nieszczelności czujemy charakterystyczny zapach w związku z powyższym jesteśmy w stanie pojąc skuteczną interwencję i  zakręcić kurek gazowwy czy też zadzwonic po pogotowie gazowe.

A nasz kocioł kondensacyjny, cudo technologiczne, oczko w głowie koncernów z branży ogrzewania, czy wszyscy znają zasadę jego działania ?

BUDERUS SERWIS WARSZAWA 


zamknięta komora buderusTak wygląda obieg spalin i powietrza w piecu z zamknietą komorą spalania zarówno w kotle atmosferycznym jak i kondensacyjnym. Zwykle płomień jest niewidoczny dla użytkownika, a proces spalania odbywa się w komorzę, która nie styka się z naszą kotłownią. Spaliny są wyrzucane na zewnątrz budynku,  powietrze tez doprowadzane jest specjalnym kanałem z zewnątrz budynku. Oczywiście proces spalania odbywa sie na palniku , wymiennik ciepła służy do odbioru energii termicznej z gazów spalinowych. Współczesne wymienniki ciepła są bardzo sprawne, praktycznie całe ciepło powstałe ze spalnia gazu zostaje przekazywane na instalacje grzewczą naszego budynku, gazy spalinowe zostają schłodzone do niskich temperatur ok, 40 stopni , nadmienić należy, że temperatura płomienia to około siedmiuset stopni. I tak właśnie w komorze spalania panują specyficzne warunki, wysokosprawny wymiennik ciepła ma silnie rozbudowaną powierzchnię wymiany a komora spalania pracuje na nadciśnieniu, to wentylator wtłacza na palnik mieszankę gaz powietrze, która ulega spalaniu, komora spalania narażona jest na szczególnie ekstremalne warunki pracy różnicę temperatur 40-700 stopni , przepływ kondensatu, mieszaniny lekkiego roztworu kwasu siarkawego i  węglowego. Wymiennik ciepła ulega naturalnemu procesowi zatkania, złaszcza, że aluminiowy wymiennik ciepła Buderus ulega procesowi utlenienia, wraz z upływem czasu zwiększaja sie jego opory. Oczywiście, komora spalania wykonanana jest z najlepszych możliwych materiałów, oczywiście, że tak, jednak żywotnośc każdego materiału jest mocno ograniczona. To najsłabszych elementów należa jak zwykle połaczenia a zwłaszcza uszczelki, uszczelki które z czasem tracą swoje właściwości. To właśnie wentylator kotła kondensacyjnego przygotowywuje mieszankę gaz - powietrze, mieszankę która ulega spaleniu na palniku. Jak wiadomo z upływem czasu rośnie opór wymiennika ciepła i maleje wytrzymałośc uszczelek.wentylator kotła kondensacyjnego buderus

 

Tak więc konstrukcja ta wydaje sie byc solidna, zwróćmy jednak uwagę na białą silikonowa uszczelke, uszczelkę łacząca dwie aluminiowe połówki wentylatora, przeciez wentylator tłoczy na rure palnikowa mieszankę która zawiera gaz, przy zatkanym wymienniku łatwo można przewidzieć konsekwencje, wyciek gazu, wyciek do części zamkniętej kotła kondensacyjnego, wyciek, którego nie wykryje nikt za pomocą standartowej czujki gazowej, wyciek , który w konsekwencji prowadzić może do eksplozji lub groźnego pożaru kotła.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • krzyś 12:56, 21 kwietnia 2013

    Mnie w zime popsuł sie wentylator do kotła logomax gb022, koszty zakupu nowego to kwota tysiąc pięćset złotych plus koszty wymiany, lepiej chyba zapobiegac, Krzys

    Odpowiedz

Buderus Serwis, Serwis Buderus, Buderus Serwis Warszawa, Serwis Buderus Warszawa

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych