Ciekawe publikacje Buderus Serwis Warszawa

Jak wykonać poprawnie i samodzielnie serwis pieca Buderus

2013-03-27 08:22:55, komentarzy: 0

Czy można samodzielnie dokonać oceny stanu, poprawności pracy i konfiguracji kotła grzewczego Buderus . Czy może takie zadania należy powierzyć profesjonlalistom, z zakresu techniki grzewczej, zawsze istnieja argumenty za i przeciw, najpoważniejszym argumentem za samodzielną pracą w kotłowni są oszczędności, to kwota wynagrodzenia którą musielibyśmy zapłacić serwisantowi , a która pozostanie w naszej kieszeni, jeśli podjęliśmy decyzję, że chcemy podjąć się tego ambitnego wyzwania, czas przystąpić do działania.

Nasze czynności powinniśmy rozpocząc od indenfikacji urządzeń znajdujących się w naszym domu, takie dane, jak producent pieca, rok produkcji czy moc możemy odczytać z tabliczki znamionowej naszego kotła Buderus,tablica znamionowa buderus istotne jest, abyśmy wiedzieli jakie urządzenie posiadamy, jaka automatyka steruje naszym układem grzewczym, zwykle aby odczytać takowe informacje należy zdjąć obudowę pieca. Po odczytaniu danych z tabliczki znamionowej należy odnaleść dokumentacje, w szczególności instrukcje montażu i serwisu kotła grzewczego buderus , lektura takich dokumentów pozwoli nam na zrozumienie mechanizmu działania naszego kotła grzewczego. Powinniśmy zapoznać się z podstawami wiedzy odnośnie techniki grzewczej oraz zasad funkcjonowania naszego modelu pieca, zakres czynności, które samodzielnie możemy wykonać jest przewaznie mocno ograniczony.

Jeśli już zdjęliśmy obudowę naszego pieca Buderus oraz umiemy odsługiwać kluczowe funkcje nastaw , skorygować temperaturę w pomieszczeniu, wiemy jak dokonać modyfikacji krzywej grzewczej, wiemy jak przedstawia się zależnośc pomiędzy temperaturą wody kotłowej a temperaturą na zewnątrz możemy przystąpic do dalszych czynności.

Oceniamy wnętrze pieca buderus, zakładamy, ze wykonaliśmy serwis Buderus na jesieni i urządzenie zostało dopuszczone do eksploatacji.

Teraz możemy wizualnie ocenic stan pieca po sezonie zimowym, w szczególnosci zwracamy uwagę czy występują ślady rdzy oraz wycieków wody. Pomocnym może okazać się  zdjecie, wnętrze pieca dwufunkcyjnegoprzedstawiające typowe wnętrze dwufunkcyjnego kotła grzewczego, nie należy zrażać sie ilością elementów ani ilościa kabli elektrycznych, pamietajmy aby niczego nie dotykać, nie dokonywać samodzielnie żadnych regulacji ani nie dokręcać żadnych śrub, w przypadku takowych działań możemy narazić sie na poparzenie gorąca wodą, spowodować rozszczelnienie ścieżki gazowej czy zostać porażeni prądem elektrycznym, to co możemy sami wykonąc to tylko wizualna ocena urządzenia, w przypadku zaobserwowania jakichkolwiek anomalii, nawet po wykryciu śladów kurzu warto skontaktować sie z osobą zajmującą sie serwisem i konserwacją kotłów buderus. Taka osoba może wykonąc dużo więcej czynności serwisowych, może sprawdzić dokładne nastawy pieca do których my jako użytkownicy mamy ograniczony dostęp. Jednak nasza wiedza, wiedza o kotłowni i urządzeniach grzewczych zawsze zaowocuje słuszną decyzją, aby w przzypadku zaobserwowania anomalii w pracy kotła Buderus, skontaktować sie z serwisem, Takie działania zaowocują przedłużeniem sprawności naszych urządzeń oraz zwiększeniem komfortu i poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszej domu, zwykle jest to nasza najbliższa rodzina.

palnik po zimie

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Buderus Serwis, Serwis Buderus, Buderus Serwis Warszawa, Serwis Buderus Warszawa

Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych